E-Bike Test & Show
Találkozzunk 2025. február 20-23. között!
E-bike Test&Show újra az Utazás+ kiállításon!
A 45. Utazás kiállításon első ízben bemutatkozó E-bike Test&Show 2024-ben is hatalmas érdeklődésre és népszerűségre tett szert úgy a látogatók, mint a kiállítók körében, ugyanis több, mint 2400-an próbálták ki a 100 db e-bike valamelyikét egy külön erre a célra épített 3000 négyzetméteres pályán.
A tavalyi évhez hasonlóan a rendezvény keretein belül a hazai márka képviselőinek széles palettája várja a látogatókat. Az érdeklődők a standokon nemcsak megtekinthetik az elektromos kerékpárok kínálatát, díjmentesen ki is próbálhatják őket a tesztpályán a kiállítás teljes nyitvatartási idejében.
A pálya központi eleme egy épített híd lesz, ahol a tesztelők ténylegesen meg is tapasztalhatják az e-bike-ok nyújtotta élményt. A tesztpálya használatához a kiállítók bukósisakokat is biztosítanak.
TESZTELJ ÉS NYERJ
Látogass el a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ kiállítására, és nyerj egy prémium kategóriás Tenways CGO800S elektromos kerékpárt, amelyet a Bringaland Kft. ajánlott fel!
Ez a kerékpár a minimalista dizájnt ötvözi a maximális élvezettel: letisztult vonalak, minden apró részlet gondosan megtervezve, mindez a tökéletes kerékpározási élményért.
FŐBB JELLEMZŐK:
Nyomatékszenzor: Az azonnali és természetes rásegítésért, amely selymesen sima és energikus utazást biztosít.
Gates Carbon szíjhajtás: Karbantartásmentes, tiszta megjelenésű hajtásrendszer, amely lehetővé teszi a gondtalan kerékpározást bármilyen öltözetben.
Integrált kijelző: Stílusos és intelligens navigáció, amely lehetővé teszi az alkalmazás alapú útvonaltervezést, így a figyelmed mindig az úton maradhat.
Hordozható akkumulátor: Diszkréten integrált, nagy kapacitású akkumulátor, amely akár 100 km hatótávolságot biztosít egyetlen töltéssel.
A Tenways CGO800S kerékpár a városi közlekedés ideális partnere, ahol a kényelem és a kerékpározás élménye új szintre emelkedik. Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Látogass el a kiállításra, és legyél te a szerencsés nyertes!
A modern e-bike, a pedelec
Mit kell tudni napjaink elektromos rásegítéses bringáiról?
Rohamosan fejlődnek és egyre népszerűbbek az elektromos rásegítéses kerékpárok a túrázók és a közlekedők körében is. Ehhez képest sokan még azok közül sincsenek tisztában vele, hogyan is működnek ezek a bringák, akik már próbálták, vagy a beszerzésén gondolkoznak.
Amikor arról beszélünk, miben adhat többet egy elektromos rásegítéses – pedelec – kerékpár a hagyományos bringáknál, első megközelítésben felejtsük el a műszaki adatokat és egyéb paramétereket. Koncentráljunk elsősorban az emberi vonatkozásokra, nézzük mit kínálnak ezek a gépek a szabadidő minőségi eltöltése szempontjából. Ha még nem próbáltad, jegyezd meg a legfontosabb jellemzőjüket: ezek a modern e-bike-ok csakis emberi meghajtásal működnek, és az előre haladáshoz – választott üzemmódtól függően – csak hozzáad bizonyos mértékű segítséget az elektromotor. Vagyis a lábainkat egy pedelecen is megdolgoztatjuk pont annyira, amennyire szeretnénk. A végén elfáradunk, akár több ezer kalóriát égetünk el. Sokaknak a kora, testsúlya, esetleg gyengébb fizikai állapota miatt hagyományos kerékpáron a legnagyobb félelme, hogy kínkeservessé válhat a meredek emelkedőkre való feljutás. Nos pedelec bringával ez biztosan nem fog megtörténni, az elektromos asszisztencia ugyanis pont annyit segít majd, hogy elérjük a célunkat.
Tökéletes szabadság a természetben, amikor elsősorban az élmény és nem a teljesítmény kerül előtérbe a kerékpár nyergében. Röviden így lehet összefoglalni a korszerű, nyomatékszenzoros pedelec kerékpárok legfőbb értékét.
E-bike történet
A XX. század elejétől kezdve feljegyezhetünk különböző elektromos meghajtással segített járműveket, kerékpárokat is.
- 1989: Ekkor készül el az első sorozatban gyártott nyugat-európai elektromos rásegítésű kerékpár a Hercules Electra, mely 20km/h sebességgel képes haladni.
- 1992: Michael Kutter több éves fejlesztő munkát követően sorozatban gyártott pedelec kerékpárt dob piacra, ami a “pedal-electric-cycle” elven működik, azaz a pedálfordulattól függően segít a motor.
- 1993: A Yamaha gyártósoráról is legördül az első pedálfordulaton alapuló, azaz pedelec rendszerű kerékpár. A PAS-ból néhány év alatt 300 000 db-ot adnak el a Távol-Keleten, vagyis ez az első nagyobb sorozatban gyártott pedelec.
- A ’90-es évek közepétől kezdenek terjedni a líthium-ion akkumulátorok is, melyek napjainkban egyeduralkodók a piacon.
- 2000: A Magyar tulajdonú Gepida piacra dobja az első széria hazai gyártású pedelec kerékpárjait.
- 2008: Megjelenik a kanadai BionX rendszere, ami Európa-szerte is elterjed a pedelec kerékpárokon. A hátsó agymotoros kialakításnak köszönhetően a BionX fékezés közben képes visszatölteni az akkumulátort.
- 2011: A Bosch GMBH beszáll a pedelec üzletágba, és két új meghajtást dob piacra, ami rögtön világszínvonalú lesz.
- 2012: A Bosch megnyitja hazánkban Miskolcon a pedelec gyártóüzemét, ezzel hazai dolgozóknak adva munkahelyet.
- 2012: Útjára indul a LithoRec project, ami a Chemetall Gmbh tulajdona, és összesen 40 leányvállalattal világszerte megkezdődik a Li-Ion akkumulátorok újrahasznosítása, ami eddig megoldatlan probléma volt.
- 2013: A Shimano bemutatja a STEPS elektromos pedelec rendszert, és hamarosan fej-fej mellett küzdenek a piacvezető pozícióért a Bosch mérnökeivel, az „e-bike bumm” napjainkban is tart.
A kiállításon résztvevő márkák: